Biogram
Jestem psycholożką, absolwentką psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim ze ścieżką specjalizacyjną psychologia zaburzeń zachowania i pomoc psychologiczna, i seksuolożką w trakcie szkolenia na Uniwersytecie SWPS. Ukończyłam także szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ) opartej na założeniach terapii poznawczo-behawioralnej. Doświadczenie zdobywałam m.in. podczas stażu na oddziale ogólnopsychiatrycznym Szpitala Klinicznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie, wolontariatu w Fundacji Inicjatyw Rozwojowych INSPIRA oraz pracy w Fundacji Pandora, gdzie zajmuję się poradnictwem psychologicznym i psychoedukacją, współpracując głównie z osobami neuroatypowymi oraz LGBT+ oraz współprowadzę grupę wsparcia dla queerowych osób neuroróżnorodnych. Stale podnoszę swoje kompetencje w ramach różnorodnych szkoleń i kursów, a także biorę udział (zarówno bierny, jak i czynny) w licznych konferencjach naukowych. Interesuję się seksualnością oraz wsparciem osób dotkniętych wykluczeniem społecznym. W kontakcie z osobami pacjenckimi kładę ogromny nacisk na tworzenie bezpiecznego, inkluzywnego środowiska, które sprzyja przyglądaniu się swoim doświadczeniom oraz sposobie funkcjonowania z często zupełnie nowej dla osoby perspektywy.
W czym mogę pomóc?
Prowadzę diagnostykę pod kątem neuroróżnorodności – spektrum autyzmu/ADHD/AuDHD – u osób dorosłych. Wyjątkowo ważne jest dla mnie uwzględnienie zróżnicowanych doświadczeń, także tych maskowanych, charakterystycznych m.in. dla kobiet/osób socjalizowanych do roli kobiety w spektrum lub z ADHD, a często pomijanych w procesie diagnozy. Proces diagnostyczny jest elastyczny, dostosowany do potrzeb pacjenta i trwa mniej więcej od 4 do 7 spotkań. W trakcie jego trwania przeprowadzam też szczegółową diagnostykę różnicową.
Oferta diagnostyki autyzmu/ADHD jest skierowana do wszystkich osób dorosłych, które podejrzewają, że mogą być osobami neuroróżnorodnymi lub poszukują lepszego zrozumienia swojego sposobu funkcjonowania i noszą w sobie pytania, na które do tej pory nie uzyskały odpowiedzi, a także tych, którym taka możliwość została zasugerowana przez rodzinę, bliskich lub specjalistów zdrowia psychicznego. Podjęcie diagnostyki możliwe jest niezależnie od wieku (nie ma górnego ograniczenia wiekowego), płci, obecnie posiadanych diagnoz i wcześniejszego leczenia!
Prowadzę również konsultacje psychologiczne i psychoedukację, udzielając wsparcia:
- Osobom neuroróżnorodnym – chętnię pomogę Ci znaleźć sposoby na radzenie sobie z przebodźcowaniem, meltdownami, wyczerpaniem wynikającym z maskowania, opowiem jakie mechanizmy mogą stać za problemami z koncentracją uwagi lub postaram się odpowiedzieć na pytania, które pojawiły się po uzyskaniu diagnozy. Moją ogromną pasją jest również wspieranie osób neuarotypowych w odkrywaniu swojej seksualności.
- Wszystkim członkom społeczności GSRD (gender, sexuality, relationship diversities), w tym osób LGBT+, oraz innych grup mniejszościowyc
- Wszystkim osobom zmagającym się z nadmiernym lękiem, obniżonym nastrojem i samooceną, trudnościami w nawiązywaniu relacji, wyznaczaniu granic, czy doświadczających przemocy psychicznej w relacji partnerskie.
W praktyce psychologicznej czerpię z różnych nurtów terapeutycznych (głównie, ale nie tylko: CBT, ACT).
Umów wizytę
Kontakt
Inkluzja sp. z o. o.
NIP: 6772524456
KRS: 0001168366
adres: ul. Emaus 5 30-201 Kraków
e-mail: inicjatywainkluzja@gmail.com
+48 531 040 317